Pangea
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować. 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Regulamin

Go down 
AutorWiadomość
Sith
AdminLiczba postów : 101
Dołączył/a : 08/06/2015

Regulamin Empty
PisanieTemat: Regulamin   Regulamin I_icon_minitime21/7/2015, 23:43

§1. Postanowienia ogólne.

1. Regulamin to zbiór praw i obowiązków wszystkich osób zarejestrowanych na forum. Wobec regulaminu każdy jest równy, zarówno Administratorzy, Moderatorzy, jak i użytkownicy.

2. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.

3. Fabuła, tematy zawarte w Przewodniku, mapy, opisy i grafiki lokacji oraz profile administracji objęte są prawami autorskimi i należą tylko do ich twórców. Zabronione jest kopiowanie, przetwarzanie czy zamieszczane gdziekolwiek bez zgody autorów.

4. Zabronione jest tworzenie miast i mniejszych obszarów. Dozwolone są jedynie niepodległe państwa, regiony autonomiczne oraz narody, które spełniają poniższe wymagania:
- mają własną, odrębną kulturę;
- własny język (wyjątkiem są narody będące niegdyś koloniami, które nie mają języków etnicznych jako urzędowych);
- miały niepodległość chwilową lub stałą (Czyli w chwili obecnej nie musi dany naród mieć niepodległości);
- naród musi istnieć do dzisiaj (wyjątek stanowią potężne, starożytne kultury, które zniknęły z kart historii przed lub na równi z upadkiem Rzymu, będące matkami i ojcami dzisiejszych narodów).
    

§ 2. System kar i ostrzeżeń.

1. Ostrzeżenie słowne za jednorazowe złamanie jednego bądź dwóch punktów regulaminu.

2. Ban za złamanie więcej, jak dwóch punktów regulaminu oraz w przypadku, gdy upomnienia słowne nie skutkują. Długość banicji waha się od kilku dni do całkowitego usunięcia konta oraz zbanowania numeru IP użytkownika.


§ 3. Nick.

1. Nick to nazwa państwa w języku polskim zaczynająca się wielką literą.


§ 4.Posty.

1. Każda wypowiedź powinna być rozbudowana (pomijając te w dziale Off-top). Nie ma wyznaczonej wymaganej ilości zdań/słów – każdy pisze tyle, ile może/chce/umie. Należy jednak pamiętać o zasadach interpunkcji, ortografii i zwykłej grzeczności.

2. Dozwolone jest obrażanie postaci użytkownika. Za obrazę samego użytkownika można dostać upomnienie słowne bądź bana. 

3. Techniczna obróbka posta fabularnego powinna wyglądać następująco:
* Narracja powinna być prowadzona w trzeciej osobie liczby pojedynczej (On coś zrobił, ona usiadła, on powiedział...).
*  Dialogi powinny być pogrubione i zapisane pomiędzy dwoma myślnikami. Przykład:
- Nie chciałem tego zrobić - powiedział.
* Myśli postaci powinny być zapisane kursywą.

4. Wychodząc z dalej lokacji należy na końcu postu dodać "nmmt" (nie ma mnie tu) lub "z/t" (zmiana tematu).

5. Pomiędzy wejściem a wyjściem z lokacji musi minąć co najmniej godzina.

6. Administratorzy i Moderatorzy mogą dowolnie edytować posty użytkowników, jeśli uznają, że są one sprzeczne z regulaminem lub nawet je usunąć, nie informując o swoich zamiarach użytkownika. 
 
7. Zabronione jest używanie przez użytkowników kolorów w postach. Kolory przeznaczone są do zaznaczania przez Administrację istotnych kwestii.

7a. Niewielkim wyjątkiem jest użycie kolorów w karcie postaci w celach czysto estetycznych.

8. Zabronione jest usuwanie postów przez użytkowników. Wyjątkiem jest oczywista pomyłka (np. post zamieszczony w niewłaściwym temacie) lub zdublowanie posta.


§ 5.Podpis.

1. Powinien być jasny, czytelny i nie przekraczać 500px szerokości oraz 200px wysokości.

2. W podpisie zabronione jest umieszczanie treści wulgarnych, nieetycznych, erotycznych, obrażających czyjeś uczucia religijne. 

3. W podpisie zabronione jest umieszczanie jakichkolwiek reklam.

4. Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia podpisu użytkownika w przypadku, gdy łamie on regulamin.

§ 6.Avatar.

1. Avatar musi przedstawiać postać, którą dany użytkownik odgrywa. Forma dowolna.

2. Na forum obowiązuje stały rozmiar avatara. Wymiary: 200px szerokości i 300px wysokości.

3. W avatarze zabronione jest umieszczanie treści wulgarnych, nieetycznych, erotycznych, obrażających czyjeś uczucia religijne.

4. Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia avatara użytkownika w przypadku, gdy łamie on regulamin.

§ 7.Konta.

1. Na forum można posiadać maksymalnie jedno konto. Powyższa adnotacja z czasem może ulec zmianie.


§ 8.Fabuła:

1. Realia forum oparte są o mangę Hidekaza Himaruyi "Axis Powers Hetalia". Wprowadzanie elementów z innych książek, mang, filmów etc. jest możliwe tylko i wyłącznie w dziale rozgrywek alternatywnych lub w trakcie prowadzonych przez administrację lub użytkowników eventów.

2. Wymagana jest aktywność fabularna każdego z użytkowników, która może przejawiać się zarówno w rozgrywkach postowych, jak i na chatboxie.  W przypadku braku aktywności fabularnej dane konto może zostać usunięte. Samo wchodzenie i pisanie w dziale Offtop, bądź też prowadzenie luźnych rozmów „za nawiasmi/slashami” między użytkownikami na chatboxie nie wystarczy.

3. Dozwolone jest okresowe pisanie z modyfikatorami (fem!, male! I tym podobne), jednakże trzeba pamiętać, że tego typu rozgrywki dozwolone są tylko na chatboxie przez maksymalnie 5 dni. W przypadku rozgrywki postowej należy poprosić Administrację o zgodę.

4. Sceny erotyczne oraz tzw. masakry na chatboxie należy ocenzurować, pisząc kolorem tła forum.  W przypadku rozgrywki postowej można również użyć koloru tła albo tagu [spoiler]

5. Zabronione są wszelakie cheaty fabularne. Każda postać jest śmiertelna, każda odczuwa rany równie mocno, co normalny człowiek i tak samo ją wszelakie obrażenia upośledzają. W przypadku śmierci, kolejna rozgrywka powinna być odegrana we wcieleniu dziecka. Po tym można wrócić do normalnego wieku postaci.

6. Zabronione jest pisanie w imieniu innych postaci. Każdy ma prawo decydować o własnych reakcjach i czynach.

7. Zabronione jest przebywanie w kilku lokacjach jednocześnie. Wyjątkiem jest prowadzenie jednoczesne fabuły postowej, jak i na chatboxie (dozwolone jest pisanie osobnej rozgrywki na posty i osobnej na cb).

7a. Wyprawy traktowane są jako osobny fragment fabuły i dozwolone jest jednoczesne przebywanie na wyprawie i pisanie rozgrywki postowej.

8. Rozgrywki fabularne prowadzone na chatboxie wliczają się do fabuły ogólnej. Są tak samo ważne, jak rozgrywki postowe. Obszar chatboxu obejmuje tylko rezydencję i miasto.

9. Wszelkie magiczne przedmioty, artefakty i kryształy, zaginionych ludzi bądź zwierzęta odnaleźć można jedynie na wyprawach (prowadzonych przez MG w specjalnym dziale na forum) lub okazjonalnych eventach na chatboxie. MG nie prowadzi wypraw na chatboxie. Samodzielne wyprawy przebiegające na chatboxie uznaje się za nieważne.

10. Walki, których celem jest odebranie przeciwnikowi magicznego przedmiotu, bezwzględnie muszą być prowadzone przez MG i odbywać się w specjalnym dziale na forum. Jakiekolwiek inne działania (podstęp, otrucie, itp) prowadzące do śmierci użytkownika i w konsekwencji odebrania mu artefaktu lub kryształu, które przebiegały bez nadzoru MG, uznaje się za nieważne.

11. Należy poinformować MG o zrzeczeniu się magicznego przedmiotu na rzecz drugiej postaci.


§ 8.Inne:

1. Na forum wymagane jest napisanie karty postaci według podanych kryteriów, które każdy użytkownik odnajdzie tutaj: LINK. Na napisanie karty postaci przysługuje tydzień.

2. Jakiekolwiek niesnaski na gruncie prywatnym muszą być załatwiane również prywatnie. W przypadku kłótni na chatboxie czy w offtopie można otrzymać upomnienie lub bana.
Powrót do góry Go down
https://pangea.forumpl.net
 
Regulamin
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Pangea :: Organizacyjne :: Kodeks-
Skocz do: