IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 

Tuvalu - relacje i pamiętnik

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Tuvalu

Sojusze : Fiji
Stan cywilny : Niech żyje wolność i swoboda~
Liczba postów : 48
Dołączył/a : 08/08/2015

PisanieTemat: Tuvalu - relacje i pamiętnik   8/8/2015, 12:53

Stany Zjednoczone - Podczas WWII wojska amerykańskie zakładały bazy na Tuvalu, w celu zaatakowania Japonii okupującej wyspy Gilberta. Dla zbudowania lotniska i baz zniszczono dużo terenów, wiele drzew kokosowych uległo zniszczeniu. Mieszkańcy mieli ograniczone zasoby żywności jednak armia amerykańska dostarczała im żywność od siebie. Doszło do kilku starć, wyspy zostały mocno zniszczone. Nie mówiąc już o tym, że zostały one niemal całkowicie wyrównane dla utworzenia baz i lotniska. To właśnie przez te akcje Tuvalu obecnie grozi utonięcie z powodu podnoszenia się poziomu wody. I choć obecnie mają podpisany traktat o przyjaźni to Tuvalu nie cierpi Alfreda i wcale nie boi się tego okazywać. Fakt, że teraz Tuvalu nie umrze z powodu tonięcia jego wysp wcale nie zmienił jego odczuć do tego okularnika.

Fiji - Tuvalu jako jedyny z tego regionu nigdy nie miał żadnych kłótni czy sprzeczek z Fiji. Wszystkie komercjalne loty na Tuvalu odbywały się przez Fiji. Fiji było również głównym źródłem dla importu z Tuvalu (46,1%). Ta dwójka świetnie się dogaduje, Tuvalu uwielbia spędzać czas z Fiji. Poza tym to właśnie z Fiji prawdopodobnie ludność przywędrowała na Tuvalu, więc dla niego Fiji jest niemal jak rodzeństwo. Nowa sytuacja nie zmieniła jego nastawienia do tego państwa, jak dla niego to zawsze będą najlepszymi przyjaciółmi.

Wielka Brytania, Australia, Nowa Zelandia - jedne z pierwszych państw, jakie poznał. Prowadzili badania nad rafami koralowymi u niego. Przez pewien czas Tuv był pod protektoratem Arthura. Trójka ta była państwami, które dofinansowywały Fundusz Tuvalu. Penaia ciągle darzy ich ogromnym szacunkiem i podziwia ich. Zawsze wesprze w razie potrzeby.

Japonia - choć dochodziło do starć między Japonią i USA na jego wyspach to nie żywi do mężczyzny urazy. To on wpadł na pomysł by sztucznie powiększać wybrzeża wysp, podwyższać je oraz zalesić wyspy. I choć teraz nie ma to już żadnego znaczenia to Penaia w dalszym ciągu lubi tego mężczyznę i chętnie przebywa w jego towarzystwie.

Tajwan - miała swoją ambasadę na Tuvalu, do tego miała ogromny wkład w system pomocy Tuvalu. Ta dwójka była sobie bardzo bliska, Tuvalu uwielbiał jej towarzystwo. Uważał ją za uroczą istotkę. To ona przekazała pieniądze na wybudowanie największego budynku na Tuvalu, który ma trzy piętra wysokości. Penaia nadal lubi dziewczynę i chce by ciągle się przyjaźnili.

Francja - Tuż za Tajwanem jest jedynym krajem, który miał oficjalną reprezentację na Tuvalu. Oba państwa miały podobne zdania podczas zebrań UN, Tuvalu wspierał to co Francja proponował podczas zebrań. Francja również wspierał finansowo Tuvalu, pomógł wybudować kilka szkół, wspierał rozwój elektroniki, a także ufundował kursy nawigacji powietrznej. Prawdopodobnie Francis nawet nie kojarzy kim jest Tuvalu, ale chłopak ma dobrą pamięć i nie zapomni tego co Francja zrobił dla niego.

PAMIĘTNIK.
"Drogi pamiętniczku, kryształ spełnił moją prośbę. Mam teraz piękny łuk i kołczan ze strzałami."
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Tuvalu

PisanieTemat: Re: Tuvalu - relacje i pamiętnik   31/8/2015, 22:09

Mam dziurę w pamięci, nie pamiętam całego jednego dnia ze swojego życia. Nie wiem co się stało, a nie mam kogo o to zapytać. Zagadka nie do rozwiązania. Może niedługo sobie przypomnę to co mi wyleciało z pamięci? Oby.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Tuvalu

PisanieTemat: Re: Tuvalu - relacje i pamiętnik   1/9/2015, 10:52

Właśnie wróciłem z wyprawy za barierę. Byłem tam z Tiago. Ja mam rozwaloną nogę, a on stracił dłoń.
Ale mamy kryształ, będzie można wzmocnić ten główny.
Mam nadzieję, że nie wda się zakażenie. Kto wie co jest w ślinie potworów.
Może zabite potwory nadają się do jedzenia? Trzeba będzie porządnie oczyścić mięso i wyparzyć je.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Tuvalu - relacje i pamiętnik   

Powrót do góry Go down

Tuvalu - relacje i pamiętnik
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1